Przykłady zastosowania technologii kontenerów syntetycznych SoilTain®
Powstające na elektrowniach osady mogą być z powodzeniem odwadnianie za pomocą technologii SoilTain®. Po zakończeniu odwadniania uzyskuje się znaczną redukcję uwodnienia z wysoka zawartością suchej masy osadu (s.m.o.).
Kopalnie węgla kamiennego czy to brunatnego czy rud podczas prac wydobywczych wytwarzają wysoce uwodniony odpad poflotacyjny. Dla postaci uwodnionej namułu zanim zostanie osuszony potrzebne są zbiorniki magazynujące o dużych objętościach.
W trakcie prowadzenia prac związanych z remediacją gleby, czyli działaniom mającym na celu usunięcie lub zmniejszenie ilości zanieczyszczeń, stosowane są metody pobierające zanieczyszczoną wodę z gruntu aby ją oczyścić w…
Osady produkcyjne powstają w różnego rodzaju procesach (m.in. produkcji ceramicznej, produkcji substancji chemicznych, przeróbce ropy naftowej, procesach termicznych itp.).
Technologię SoilTain® z powodzeniem można wykorzystać do odwadniania osadów po-zostających po procesie oczyszczania ścieków. Coraz większe potrzeby związane z zagospodarowaniem osadów ściekowych obligują do jak najniższego ich uwodnienia.
Technologia odwadniania za pomocą kontenerów SoilTain® pozwala na odwodnienie osadów dennych w kontenerach syntetycznych, przy użyciu refulera lub pogłębiarki o bardzo dużych wydajnościach
Powszechnym problemem podczas prowadzenia hodowli ryb jest powstający dość regularnie i w dużych ilościach osad denny. Skumulowane w osadach zanieczyszczenia stanowią liczne zagrożenia dla hodowli ryb powodując: zmianę reżimu przepływowego…
Technologia kontenerów syntetycznych SoilTain® umożliwia wydobycie zalegających osadów z dna bez spuszczania wody ze zbiornika, a co za tym idzie degradacja ekosystemu wodnego jest niewspółmiernie niższa.
Ważnym problemem są osady denne morskie zalegające na dnie portów, zanieczyszczone w wysokim stopniu przez szereg związków ropopochodnych, wydobywających się z przepływających tam statków.
W wyniku sedymentacji zawiesin organicznych i mineralnych pochodzących z erozji, a także składników wytrącających się z wody lub naniesionych wraz ze spływem powierzchniowym, powstają osady na dnie jezior, rzek, kanałów…